Powered by Smartsupp Asmeninis juvelyras - ieškantiems unikalumo ir kokybės

Asmeninis juvelyras - ieškantiems unikalumo ir kokybės

Asmeninis juvelyras - ieškantiems unikalumo ir kokybės
17 May, 2021

Straipsnis publikuotas: 2021-05-05, zmones.lt

Kuo ypatingi juvelyrams paskutiniai pandemijos metai, pakeitę visą pasaulį? Masinės gamybos papuošalų pardavėjai neriasi iš kailio, bandydami privilioti pirkėją. Bet aš, kaip niekada anksčiau, sulaukiu užsakovų, kurie nori išliekamąją vertę turinčio papuošalo. Tai džiugina, nes žmonės grįžta prie pirkinių, kurie nėra vienadieniai. 

Nemažai klienčių sako, kad jei prieš kelerius metus rinkosi, ką pirkti – garsių mados namų rankinę už kelis tūkstančius eurų ar žiedą su brangakmeniais, dabar renkasi pastarąjį. Nes puikiai supranta, kad prabangi rankinė susidėvės, atsibos, o žiedas bus perduodamas dukrai ar anūkei.

Dar viena įdomi karantino ir darbo iš namų tendencija – perkami kaklo papuošalai, ypač perlų vėriniai, auskarai. Moterys  juokauja, kad jei dalyvauja dalykiniame susitikime “Zoom”, tai stengiasi atrodyti elegantiškos ir pasitempusios. 

Monikos Požerskytės nuotrauka

Nuotrauka Monikos Požerskytės

Papuošalai kuriami ateities kartoms

Prieš keletą mėnesių su prašymu sukurti sužadėtuvių žiedą kreipėsi vyras iš Vokietijos. Pradėjome bendrauti, paklausiau, kodėl pasirinko mane? Tokie pasakojimai ypač paglosto širdį: Valteris ilgai ieškojo išskirtinio žiedo – ne dėl deimantų dydžio, o dėl dizaino. Pamatęs mano papuošalus, apsisprendė pagaliau prašyti mylimos moters rankos ir širdies. Tikiu, kad jie bus laimingi kartu daug metų.

Yra nemažai šeimų, su kuriomis bendravimas dėl papuošalų gamybos perauga į asmeninę draugystę, mano kurtais žiedais puošiasi ne tik tėvai, bet ir jų vaikai.

Kai kurie papuošalai jau tapo legenda. Koljė „Širdelė“, prieš daug metų sukurta Valentino dienos proga, šiandien dovanojama gimdyvei, krikštynų, sužadėtuvių, mokslų baigimo progomis. „Širdelė“ jau gyvena, tikriausiai, visuose žemynuose: ja puošiasi JAV, Australijoje, JAE ir visoje Europoje.

Kitą koljė „Paskambink Mamai“ sukūriau galvodama apie vaikus, paliekančius tėvų namus, būsimus studentus.

Tai auksinis namelis, kuriame – širdelė su mažu briliantu. Namai, kurie primena vaikui, kad jų skambučio, grįžimo visada laukia namuose likę tėvai. 

Kodėl reikia rinktis autorinį papuošalą

Kas yra autorinė juvelyrika? Tai meno kūrinys – savito dizaino, unikalių proporcijų, kuriamas juvelyro. Tik autoriniai juvelyrų darbai laikui bėgant brangsta, jų vertė didėja, tokie papuošalai parduodami pasauliniuose aukcionuose.

Papuošalas – brangi investicija, todėl visada domėkitės, kokio dydžio, kokios kokybės brangakmeniai puošia žiedą ar auskarus, nes, pavyzdžiui, 1 karato dydžio brilianto kaina gali skirtis netgi kartais. Natūralumas, švarumas, spalva, šlifavimo kokybė – tik keli parametrai, lemiantys brilianto, rubino, safyro, smaragdo ir kitų brangakmenių vertę.

Lietuvoje visi parduodami papuošalai turi būti prabuoti, brangakmeniai – sertifikuoti Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos šalių prabavimo rūmuose. Jei jus įkalbinėja pirkti ekspertų neįvertintą papuošalą, rizikuojate gauti sintetinį, bevertį akmenį, aukso falsifikatą. Save ir jus gerbiantis pardavėjas niekada taip nesielgs. 

Labai dažnai ateina užsakovai, parsivežę brangakmenių iš kelionių – dažniausiai iš Azijos šalių. Iš daugybės parodytų esu mačiusi tik kelis vertingus pirkinius. Pirkėjas turi suprasti, kad pardavėjas puikiai žino, jog brangakmenį perka turistas, nieko nenusimanantis apie jo kokybę ir vertę. Už nemažus pinigus nusiperkamos klastotės.

Dažnai tai būna dažyti, pildyti stiklu ar aliejais beverčiai akmenys, kurie tik vitrinoje, kai perkama, atrodo gražiai. Tačiau tokio akmens net neįmanoma įstatyti į papuošalą – kol padaromas žiedas, akmuo išblunka arba skyla. Todėl nepykite, jei juvelyras atsisako kurti papuošalą su jūsų kelionės atsiminimu.

Autorinius papuošalus kuriantis juvelyras turi patikimus brangakmenių tiekėjus ir garantuoja, kad papuošalui sukurti naudojami tikri, išliekamąją vertę turintys brangieji akmenys ir metalai.

Autorinės juvelyrikos kūriniai garantuoja pirkėjui ne tik kokybę, bet ir asmeninį juvelyro dėmesį įsigijus papuošalą. Visuomet prašau klientų, kad užeitų papuošalų nuvalyti, atnaujinti, ir suteikiu viso gyvenimo garantiją savo kurtiems papuošalams. To negali garantuoti masinės gamybos papuošalų pardavėjai.

Autorinė juvelyrika pabrėžia asmenybę

Kliento visada klausiu: norite papuošalą nešioti kasdien ar siekiate suspindėti šventėje? Jei užsakovas – vyras, ieškantis dovanos mylimai moteriai, pirmiausia prašau parodyti kelias jos nuotraukas.

Man svarbu moters ūgis, proporcijos, ji šviesiaplaukė ar brunetė, koks odos atspalvis, akių spalva. Teiraujuosi, koks gyvenimo būdas, ką dirba – ar darbe gali puoštis, o gal jos įvaizdis turi būti kuklesnis. Medikė, mokytoja, verslininkė – tai skirtingi įvaizdžiai.

Kodėl klausiu tokių asmeniškų dalykų? Nes noriu, kad papuošalas būtų nešiojamas kuo dažniau, negulėtų dėžutėje išskirtinėms progoms.

Visuomet patariu klientui: rinkitės, kas jums gražu, kas tinka, nes papuošalo prasmė – papuošti jus. Tad puoškitės, paverskite kasdieną maža švente!